4. 7. 2011

Brusle pod Tatrami: Strelnica - Poprad - Svit

Místo: Poprad, Slovensko
Do Tater už jsem vezl pikle, mačky, lyže a dalším horoharampádí. Že si tam někdy vezmu i brusle, by mě nenapadlo. Až před pár lety jsem zaregistroval bruslotrasu z Popradu do Svitu a dal ji na task list. Letos při slovakokombitripu - lezení, voda, jeskyně (pro turisty), brusle - byl "nedostatek" odstraněn.

Z Vysokých Tater jsme viděli akorát Kriváň. Pak hory zahalila mračna.
Parking u autobazaru u silnice 18 v Popradu.
Cestou kolem sídliště. Tady jsme očekávali konec, ale jelo se dál...
...přes stoupák polem..
...až ke střelnici u lesa nad Popradem. Místní benga zrovna pilně trénovali.
Itinerář určil jako čas konzumace bruslotrasy Den nezávislosti a památný opeřencův den. Tatry v mračnech, počasí větrné a těhotné deštěm. Přesto jsme zaparkovali u autobazaru (GPS 49.052643, 20.279066) poblíž silnice 18 v Popradu, kde se dá na trasu naskočit, a vyrazili. Místo vypadá celkem bezpečně, projíždí tu dost lidí.
Sjezd od střelnice do Popradu přerušuje na jednom místě silnice.
U místního Baumaxu je krátká zámkově dlážděná epizoda.
Od hobbymarketu se jede do kopce dalších 9 km až do Svitu.
Kostel se zvonkohrou ve Svitu.
Dům-mnohohran ve Svitu.
Napřed jsme zamířili k nedalekému sídlišti. Trasa Poprad - Svit tam měla stezka končit. Asfalt ale vedl dál táhlým stoupáním do polí. Nakonec to dalo dalších 2,7 km až k místní střelnici u lesa a samostatnou trasu Poprad - Strelnica. Sjezd nazpátek k sídlišti je šmrncovní.
Konec stezky za Svitem.
Cestou zpátky podél řeky Poprad a chemičky ve Svitu.
Taverna pro inlinéry ve Svitu.
Buničina vychutnává černého Steigera, na mě zbyl Zubr.
U taverny je kinder lanový park. Pěkné.
Stezka ale svižně stoupá i na druhou stranu od autobazaru - cestou do Svitu. Napovídá to souběžná řeka Poprad, jejíž spád regulují dvě desítky jezů. Když jsme se po 9 km doplazili na konec tripu za svitskou chemičkou, měli jsme toho tak akorát. Cestou nahoru jsme ale minuli obžerstvovnu pro inlinéry, takže luxusní sjezd nazpátek jsme si zpříjemnili zrzkem.

Podtatranské inliny každopádně řadím na pěknej zářez na valašce a znamenám si je do deníčku na Inlinemap...In-line trasa 866795 - powered by Inlinemap

Text: Papouš
Foto: Buňka a Papouš

Žádné komentáře:

Okomentovat